کتاب بیمار و روانکاو/ سندلر و همکاران

کتاب بیمار و روانکاو/ سندلر و همکاران

تیر ۳۰, ۱۳۹۷ 0
20180721_152852.png

کتاب بیمار و روانکاو

نویسنده: سندلر، دیر، هولدر

مترجم: دکتر نهاله مشتاق

تاریخ چاپ: 1394

انتشارات: ارجمند

تعداد صفحه: 216


درباره کتاب:

کتاب بیمار و روانکاو نسخۀ تجدید‏نظر‏شدۀ کاملی از کتاب کلاسیک و مشهور سندلر، دیر و هولدر در باب مفاهیم پایۀ روانکاوی است. بیش از سی سال از چاپ نسخۀ اول این کتاب گذشته است و طی این مدت، مفاهیم بالینی روانکاوی پیشرفت‌های بسیاری داشته‏ است، اما کتاب بیمار و روانکاو همچنان به عنوان مرجعی معتبر در دانشگاه‌ها و انستیتوهای روانکاوی تدریس می‌شود. موقعیت درمان، اتحاد درمانی، انتقال و انتقال متقابل، مقاومت، واکنش درمانی منفی، برون‌ریزی، تعبیر، بینش و حل وفصل، مفاهیم کلیدی نظریۀ روانکاوی هستند که با بیانی شیوا و نگاهی دقیق به تاریخچۀ تحول هریک، در این کتاب مورد بحث قرار گرفته‌اند. به‏ علاوه، بدون جهت‌گیری نظری خاصی، عقاید مختلف نظریه‌پردازان معتبر در روانکاوی در مورد تمام مباحث گردآوری و مطرح شده است. بنابراین خواننده می‌تواند ضمن آشنایی مقدماتی با نظرات مختلف و مقایسۀ آنها، به نوعی جمع‌بندی معنایی و نظری دست پیدا کند. با توجه به کمبود منابع معتبر دانشگاهی برای دروس مرتبط با روان‌درمانی تحلیلی و روانکاوی، کتاب بیمار و روانکاو می‏تواند برای دانشجویان مقاطع مختلف در رشته‌های روان‌شناسی، دستیاران روان‌پزشکی، روان‌شناسان، روان‌پزشکان و تمامی علاقه ‏مندان، فرصت مغتنمی برای یادگیری و تفکر فراهم آورد.


بخشی از مقدمه کتاب:

این کتاب در مورد مفاهیم بالینی پایه در روانکاوی و معانی آنها است. معنای بسیاری از مفاهیمی که در روانکاوی رشد کردند، و یکی از اهداف کتاب حاضر این است که تغییرات درمانی و کاربردی برخی مفاهیم پایه ای که در طی زمان رخ داده مورد بررسی قرار گیرد. این کتاب قصد ندارد نوعی لغت نامه یا خلاصه ارائه دهد، بلکه با بحث پیرامون مفاهیم بالینی و پایه ای روانکاوی باعث می شود نقشی که این مفاهیم در روانکاوی امروز دارند بهتر درک شود… .


فهرست مطالب:

فصل اول: مقدمه

فصل دوم: موقعیت تحلیلی

فصل سوم: اتحاد درمانی

فصل چهارم: انتقال

فصل پنجم: انواع دیگر انتقال

فصل ششم: انتقال متقابل

فصل هفتم: مقاومت

فصل هشتم: واکنش درمانی منفی

فصل نهم: برون ریزی

فصل دهم: تعبیرها و سایر مداخلات

فصل یازدهم: بینش

فصل دوازدهم: حل و فصل

▪در صورتی که این کتاب را مطالعه کرده اید لطفا نظر خود را در بخش دیدگاه ها درج نمایید تا به افرادی که مایلند اطلاعات بیشتری از این کتاب داشته باشند کمک کرده باشید.
با تشکر
تیم ترجمه و تالیف مهرسای


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

دوازده + 10 =


پذیرش مراجع

جهت دریافت وقت روان درمانی با متخصصین مرکز روان تحلیلی مهرسای (درمان حضوری برای مراجعین تهرانی و درمان غیرحضوری از طریق اسکایپ یا واتس اپ برای مراجعین شهرستانی و مراجعین خارج از ایران)، می توانید علاوه بر پر نمودن فرم پذیرش، با ایمیل info@mehrpsyclinic.com در ارتباط باشید نمایید تا در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی گردد.

لطفا جهت تسریع در فرایند پذیرش، فرم مربوطه را پر نمایید.

ورود کلیه اطلاعات الزامی می باشد.

فرم پذیرش

  • 13 + 2 =

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مرکز تخصصی روان درمانی تحلیلی مهرسای می باشد.